Svíčky Maty's vám chtějí dělat radost i v budoucnu

 

Pokud si přečtete něco o vonných svíčkách Maty's, zjistíte, že jsme si dali za úkol stvořit svíčku, která bude mít hodnotu i po dohoření. Ke každé svíčce vám proto darujeme balíček semínek kávovníku arabského, vznešeně nazývaného Coffea arabica nana.

Tento zakrslý kávovník jsme vybrali proto, že je nenáročný na pěstování, hodí se i do stinných bytů a spolu s dózou neboli květináčem Maty's tvoří opravdu krásné harmonické spojení.

A ano, budete mít dokonce vlastní kávu :-).

Svíčka MATYS - dárek kávovník arabský
KÁVOVNÍK ARABSKÝ – Vypěstujte si nádherný kávovník

(Coffea arabica nana)

 

Začínáme

Dózu zatím nepotřebujete. Vychutnávejte si společnost své elegantní svíčky a nikam nespěchejte.

Mezitím dejte semínka do mističky a zalijte vodou o teplotě zhruba 30°C. Den je nechte ležet při pokojové teplotě. Pak semínka zasaďte do malého plastového květináčku s propustnou půdou cca 2 cm hluboko (ideální je kokosový substrát, poslouží i výživná zahradní zemina).

Starejte se, aby byla semena stále ve vlhkém prostředí, ale nepřelévejte je. Ideální je stín či polostín a teplota 22-28°C. Během 1 až 2 měsíců by na vás mělo začít vykukovat miminko kávovníku.

Mezitím

Naplno si užijte svých 150 hodin s naší svíčkou. Až dohoří, zkuste neplakat a dózu vyčistěte (pomůže horká voda).

Až bude z kávovníku 5 až 10 cm vysoký malý fešák, přesaďte ho do plastového květináče, který se vejde do svíčkové dózy. Kávovník preferuje výživnou, humusovitou půdu. Ideálně do ní zamíchejte trochu písku a na dno květináče dejte kamínky, rostliny jsou tak lépe chráněny proti přelévání vodou.

Do budoucna

Kávovník má rád vlhkost, ale nerad ve vodě stojí. Nemá rád velké změny teplot, takže v létě preferuje zůstat doma. V zimě je ideální snížit teplotu vzduchu a na 2-3 měsíce omezit zalévání. Pokud teplota zůstává stejná, zaléváme jen o trochu méně.

Váš kávovník bude mít velkou radost, pokud ho několikrát za rok přihnojíte hnojivem pro okrasné květiny či orchideje.

Pokud mu budete věnovat lásku a péči, červených plodů, která skrývají kávová zrna, se dočkáte již za 2 roky. Možná ale budete muset čekat delší dobu, třeba i dvojnásobek.

 

Přejeme, ať se vám spolu daří!

Dárek svíčky Maty's - Káva Arabica NANA

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení