Zútulněte si bydlení s příchodem jara

 

Jaro je již za dveřmi a spolu s ním přichází i povinnost jarního úklidu. Každý z nás přece chce, aby jeho domácnost zářila čistotou. Začíná totiž nové období, kdy vše ožívá. Celý svět se probouzí z dlouhého spánku. Jde o čas, který nás naplňuje čistou energií. I proto je úklid důležitý. Abyste dosáhli vnitřní harmonie, musíte také harmonizovat své okolí, ve kterém se pohybujete.  Na co byste při úklidu jednoznačně neměli zapomínat?

 

DSC_4272

 

Pro začátek se věnujte stropu

V první řadě byste měli myslet na strop, povymetat kouty, stěny od pavučin, pozornost věnovat také lustru a světlům, které je dobré očistit od prachu či uvězněného hmyzu.

Umyjte okna

První sluneční paprsky dávají zabrat i našim oknům, na kterých zčista jasna můžeme vidět i tu nejmenší nedokonalost. Každá hospodyně chce mít okna čistá a zářící. Jak byste při mytí oken měli postupovat? Nejprve je důležité důkladně umýt rámy oken i skla vodou smíchanou se saponátem. Okna byste měli umývat, když je zataženo. Je to nejen pohodlnější, ale také vám nehrozí, že okna okamžitě uschnou. Mokrá skla otřete gumovou stěrkou nebo hadrem určeným k mytí oken.

Umyjte podlahy a vytepujte koberce

Myslete také na podlahy a koberce. Podlahy vysajte a omyjte čistícím prostředkem vhodným pro konkrétní typ podlahové krytiny. Nezapomeňte také vytepovat koberce - můžete tak učinit ručně, pomocí tepovače nebo si zavolat na pomoc odborníky.

Vytřiďte staré oblečení

Přesuňte se i k šatní skříni a vytřiďte staré oblečení, které už nenosíte. Oblečení můžete darovat charitě nebo jej odložit do krabic a uskladnit v podkroví.

Věnujte pozornost spotřebičům

Kromě klasického úklidu byste se při tom jarním měli zaměřit i na spotřebiče - sporák, radiátory, trouba, pračka i lednička si určitě zaslouží zvýšenou pozornost.

Provoňte svůj domov

K domácí pohodě a harmonii patří i typická vůně, která lahodí vašim smyslům vždy, když vstoupíte do místnosti. Domácnost můžete provonět i pomocí elegantních, ručně dělaných vonných svíček, které navíc vydrží velmi dlouho. Vyberte si vůni, která vám je nejmilejší. Divoká a originální brusinka, alpský vánek či něžná levandule čekají jen na to, aby se staly typickou vůní vašeho domova. Stačí se jen rozhodnout. A nebo mějte v zásobě různé typy vůní a střídejte je dle nálady či konkrétní příležitosti.